Dagens bolig: Stråtækt idyl i 1. klit– mulighed for frastykning

Ørnegaardsvej 7 Kettrup Bjerge, 9480 Løkken

Spændende og charmerende stråtækt fritidshus yderst attraktivt beliggende i 1. klitrække i Kettrup Bjerge mellem Blokhus og Løkken.

Se pris og flere billeder – Klik HER

Kuperet naturgrund på 14.790 kvm. direkte til stranden og Vesterhavet. Fra den kuperede klitgrund og huset er der fantastisk udsigt til områdets storslåede natur og kik til havet.

-- annonce ---

Køber har mulighed for at opdele grunden i 2 parceller, en grund på 2.500 kvm. med det bestående hus og badehus og en ubebygget grund på 12.290 kvm. i 1. klitrække direkte til stranden. En af de sidste muligheder for en ubebygget grund direkte til stranden i Kettrup Bjerge.

Huset er opført i 1939 i pudset mursten, stråtag fra 2005 og sprodsede termovinduer. Over de seneste år er huset gennemgået, moderniseret og fornyet, herunder med et badehus fra 2014. Nedsivningsanlæg er fra 2009. I huset er der blandt andet nyere køkken med nedgang til teknikkælder, klinkegulve, loft til kip i stue, brændeovn, trappe til stor hems med 2 enkelt senge.

Badeværelse med gulvvarme, toilet og bruseniche. Bryggers med toilet, vaskemaskine, tørretumbler og væghængt køjeseng. Soveværelse med 2 brede køjesenge og klædeskab. Integreret redskabsrum. Store fliseterrasser.

I badehuset fra 2014 er der gulvvarme, håndvask, brusebad med stor og lille bruser og udebruser. Et virkeligt spændende og charmerende fritidshus i rigtig god stand – som yderst sjældent udbydes til salg. Skal opleves.

Dagens Bolig præsenteres i samarbejde med Søren Villadsen Ejendomsmægler – Vurdering og salg
Email: sv@villadsenbolig.dkTlf.: 98 20 40 35